GYENGE KEZDÉS UTÁN TÖRVÉNYSZERŰ, DE SAJNÁLATOS VERESÉG ÓZDON!

Óriási lehetőséget szalasztott el csapatunk egy újabb bravúros idegenbeli eredmény eléréséhez, de ekkora előnyt nem lehet adni senkinek, amekkorát csapatunk adott a hazaiaknak!
                                ÓAM- ÓZDI KC – MIZSE KC 22-18(13-6)
                      Ózd,400 néző.                Vezette: Medve Tarnavölgyi.
MKC:              Lengyel – Takács 4(2/2), Scheuring, Benke 7, Szajbert 1, Veszelszki 1,
                                       Szórád.
Csere.             Istvanovszki (k)- Nagy (k),- Drabant 1, Bán 2, Kovács, Sebestyén Á. Feró,
                                      Talmácsi 2, Nyitrai.
Edző:               Avar György
Kiállítás:          6 perc ill. 14 perc.
7-m-es:           3/2  ill. 2/2.
Ritkán látható rosszul és pechesen kezdett tartalékos csapatunk, hiszen a hazaiak sorra lőtték góljaikat, mi pedig rendre elhibáztuk lehetőségeinket. Hol a kapufa, hol a hazaiak kapusa hárított, így teljesen elbizonytalanodtunk, aminek az lett a következménye, hogy 7-0 után, a 14. percben lőttük első gólunkat.
Ettől kezdve kiegyenlítetté vált a játék képe,de így is maradt a hazaiak hét gólos előnye a félődő végéig.
      Szünet után folytatódott a kiegyenlített játék, de hiába küzdöttünk, hajtottunk becsülettel, nem tudtuk a hátrányt csökkenteni, sőt 47. percben már nyolcra növelték előnyüket a hazaiak.(19-11). Ekkor szerencsére elkaptuk a fonalat, és tíz perc alatt 7-1-es szériát produkált csapatunk, amivel felzárkóztunk 20-18-ra, és még volt hátra három perc.
Sajnos azonban hiába jöttünk vissza a mérkőzésbe, egy újabb hibánkat kihasználva eldöntötték a hazaiak a mérkőzés sorsát, s végül is 22-18-as győzelmet arattak.
Avar György: Sajnos amire nem számítottam, bejött: sokkal jobban megéreztük Tamás Ádám irányító- átlövőnk hiányát, s mivel többen is gyenge teljesítményt produkáltak, könnyű prédái lettünk az ózdi csapatnak. Ettől sokkal többet kell nyújtanunk a hátralévő öt mérkőzésünkön, hogy a tabella első felében zárhassuk az őszi idényt!
Junior mérkőzés:    ÓAM-ÓZDI KC  –  MIZSE KC    37-30 (19-14)
                              LD:  Nyitrai G. 7, Nagy Sz. 6, Sebestyén B. 4, Feró 4.