IGAZSÁGOS DÖNTETLEN SZIGETSZENTMIKLÓSON…

Egy ózdi és egy hazai Nyíregyháza elleni vereséggel “terhelve ” utazott el csapatunk a szigetszentmiklósi “oroszlánbarlangba” , soronkövetkező bajnoki mérkőzésére.
                 SZIGETSZENTMIKLÓSI KSE – MIZSE KC   26-26 (13-13)
Szigetszentmiklós,100 néző.      Vezette: Buza – Cseszregi.
MKC:      Lengyel – Drabant, Scheuring 4,Benke 9, Szajbert 2, Sebestyén Á. 1, Bán 2.
Csere:     Istvanovszki (k) – Lengyel (k) – Kovács 1. Szórád 1, Takács 6(4/3), Talmácsi.
                Feró,Nyitrai G.
Edző:       Avar György
Kiállítás: 10 ill. 12 perc.
7-m-es:   7/5  ill. 4/3.
Habár a hazaiak kaptak előbb játékra a mérkőzés elején, de a vendég mizsei alakulat jól tartotta magát, annak ellenére, hogy a hazaiak nyolc perc alatt négy büntetőt is lőhettek.
(4-3). A következő tíz perc a hazaiakról szólt, s a 22. percre már öt góllal, 11-6-ra elhúztak.
Szerencsére csapatunk szívósan küzdött, nem adta föl, aminek meg is lett az eredménye:
hiszen a félidő hajrájában állva hagytuk a vendéglátókat, s 13-13-s döntetlennel zártuk a félidőt!
a II.félidő ugyan hazai góllal kezdődött, de ismét egy mizsei rohamnak lehettünk szemtanúi, hiszen a 39.percben már 14-18-at mutatott az eredményjelző. Ezután össze szedték magukat a miklósiak, kiegyenlítettebb lett a játék. Óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért, miközben az idő múlásával egyre inkább ránk jöttek, s az 55. percre ki is egyenlítettek(24-24). Rendkívül izgalmas véghajrában alakult ki a végeredmény, ami igazságosnak mondható, s így újabb értékes pontot szerzett csapatunk idegenben!
Avar György: Az I.félidőt a hazaiak kezdték jól, mi kapaszkodtunk. A II. játékrészben pont az ellenkezőjét láthattuk, így teljesen reális a döntetlen. AZ idegenben szerzett pont mindig érték, főleg ha egy rivális ellen szerezzük. Ha rutinosabbak vagyunk, győzhettünk is  volna, de nem szomorkodunk. Minden dicséretet megérdemel a CSAPAT!
Junior mérkőzésen: SZKSE- MKC 30-26(13-16)
                                 Ld: Nagy Sz.8, Gazsik 7, Nyitrai G. 7.
Kategória: Friss, helyi, sport | A közvetlen link.