ÖTSZÁZ KILOMÉTERES NYÍRSÉGI TÚRA – KÉT GÓLOS VERESÉGGEL…

Nem volt mondható, hogy a bajnoki címre pályázó, második helyezett  Nyíregyháza otthonában sok esélye volt csapatunknak  a győzelemre. Sajnos így is kezdődött a mérkőzés…
         NYÍREGYHÁZI SN KFT  –  CYEB MIZSE KC  30 – 28 (18 – 14)
Nyíregyháza, 100 néző.       Vezette: Bujdosó – Mihály A.
Mizse KC:     Erdély – Drabant 3, Varga J. 7, Bujdosó 4, Benke 2,Gigler 4, Szórád 1.
Csere:           Lengyel (k), Rizinger (k) – Horváth, Bán 1, Vujasin, Lagzi-kovács, Varga Z. 2,
                     Szajbert 3, Takács 1(1/1).
Edző:             Erdélyi László
Kiállítás:        6 perc (egy kizárás)   ill.  0 perc
7-m-es:          –  il. 1/1.
A hosszú utazás nagyon meglátszott a csapaton, hiszen sok hibával, nagyon tompán kezdtük a mérkőzést.A hazaiak volt válogatott kapusa lehúzta a rolót, majd ebből rendre lekontrázták csapatunkat, így már az elején jelentős hátrányba kerültünk ( 4-0,7-2,11-3,13-4).
Húsz percnek kellett eltelnie, hogy “megérkezzünk a mérkőzésbe”, és elkezdjük a felzárkózást.Feljavult a védekezésünk, labdákat szereztünk, végre kihasználtuk a helyzeteinket, így a félidő hajrájára már csak három volt köztünk. Sajnos az utolsó pillanatban (vagy utána…) kaptunk egy vitatott gólt, így négy lett közte.
  Erdélyi mester a szünetben megpróbálta még jobban felrázni a csapatot, elhitetni, hogy nem lefutott a mérkőzés! Úgy tűnt, hogy sikerült, mert feljöttünk többször is  két gólra, de itt sajnos megtorpant a csapatunk, és a félidő közepén már ismét öt gólos lett a hazaiak előnye (26-21).
Szerencsére nem törtünk meg, volt tartása csapatunknak, és utolsó erőinket mozgósítva az 55. percben ismét feljöttünk két gólra (28-26). Teljesen nyílt lett a mérkőzés a hajrára, de a rutinos hazai csapatnak sikerült megtartani két gólos előnyüket, megszerezve ezzel a papírforma  győzelmüket. Rendkívül sajnálhatjuk a rossz kezdést, mert többet lehetett volna kihozni ebből a mérkőzésből, mint amit a végeredmény mutat!
Erdélyi László: Nagyon bánt az eredmény, mert közel álltunk egy bravúrhoz, a pontszerzéshez,
                       még egy ilyen rossz kezdés ellenére is! Sikerült ugyan a felzárkózás, de a szeren-
                       cse is elpártolt tőlünk! Gratulálok a Nyíregyházi csapatnak!
Junior mérkőzés:    Nyíregyháza –  CYEB  Mizse KC   37-23 (17-9)
                             Különböző okok miatt erősen tartalékos összeállításban léptünk pályára, így csak a tisztes helytállásra volt esélyünk.
                              Kitűnt: Feró 12.
Kategória: Friss, helyi, sport | A közvetlen link.