VÉGE A ” NAGYBÖJTI IDŐSZAKNAK” – ISMÉT GYŐZÖTT A CSAPATUNK!!!

A végső helyezések szempontjából sorsdöntő összecsapáson – szoros I.félidő után – a vártnál nagyobb arányú, magabiztos győzelmet aratott csapatunk!
                 CYEB MIZSE KC  –  BALASSAGYARMATI KÁBEL SE   34-22 (15-13)
Lajosmizse, 200 néző.      Vezette: Bonifert – Oláh.
Vendég góllal indult a mérkőzés, ami egyben meg is határozta az első bő negyedóra történéseit, hiszen a 17. percig kellett várni arra, hogy egyenlíteni tudjunk a rendkívül határozott, kellemetlen stílusú palócföldi csapat ellen. Néhány perc adok-kapok után a vezetést is sikerült átvenni, de szoros maradt a mérkőzés állása, mivel több ziccert is elhibáztunk, így a félidő végén két gólos előnyt mutatott az eredményjelző.
  Szünet után folytatódott a kiélezett küzdelem, továbbra is nyílt volt a mérkőzés kimenetele, hiszen a 42. percben is még csak két gól volt csapatunk előnye: 21-19. Ettől kezdve sikerült ritmust váltani, három majd négy gólos vezetésünknél is büntetőt hárított kapusunk, ami megtörte a vendégek lendületét. Csapatunk “elkapta a fonalat”, s felszabadultan, örömkézilabdát bemutatva, remek hajrával felőröltük ellenfelünk ellenállását, – az utolsó 18 perc eredménye: 13-3 – s a vártnál magabiztosabb, nagy arányú győzelmet aratott a sikerre kiéhezett csapatunk. Nagyon fontos volt ez a siker a bajnokság hajrája előtt, de különös tekintettel a jövő pénteki kecskeméti “örök rangadó”előtt, ahol a szokásos nagy csatára számíthatnak a szurkolók!
AVAR GYÖRGY: Teljes odaadással készültünk erre fontos mérkőzésre, aminek meg is lett az eredménye! Az első félidőben még benne volt a csapatban az elmúlt mérkőzések sikertelensége.Támadásban még bizonytalankodtunk, de védekezésben léptünk előre, amit a 22 kapott gól bizonyít.Jó egyéni teljesítmények mellett a csapat