Lajosmizse város, valamint Felsőlajos község területén az alábbi rendőrségi események történtek:
2012. június 4.-én egy Lajosmizsén található lakóépületből a sértett figyelmének elterelésével készpénzt tulajdonított el ismeretlen elkövető.
2012. június 19.-ére virradóra egy lajosmizsei tanya udvaráról tulajdonított el különböző szerszámgépeket és kisteherautót ismeretlen személy.
2012. június 19.-én egy Lajosmizse külterületen lévő tanyából tulajdonított el ismeretlen elkövető különböző használati eszközöket, ruhaneműt és szivattyút. A nyomozás során az elkövető kiléte megállapítást nyert, aki a bűncselekmény elkövetését beismerte kihallgatása során.
2012. június 25.-én egy Lajosmizsén található lakóépületből tulajdonított el egy kályhát ismeretlen elkövető. A nyomozás során a bűncselekmény elkövetőjének személye megállapítást nyert.
2012. június 30.-án ismeretlen elkövető tulajdonított el szarvasmarhákat egy Lajosmizse külterületén lévő tanyáról.
Felhívom a lakosság figyelmét a kerékpárral, segédmotoros-kerékpárral, illetve motorkerékpárral közlekedés szabályainak fokozott betartására, a balesetek megelőzése érdekében!
Továbbra is felhívom a lakosság figyelmét, hogy fokozott figyelmet fordítsanak értékeikre, így különösen tartózkodjanak azokat a gépjárművekben látható helyen hátrahagyni, illetve kerékpárjaikat, motorkerékpárjaikat őrizetlenül, lezáratlanul ne hagyják.
- A vagyonbiztonság fenntartása érdekében:
- gépjárművét mindig lezárt állapotban hagyja hátra, értékeit, iratait ne hagyja az utastérben
- tartsa tárcáját, iratait, telefonját mindig testi őrizetben, ne nyitott bevásárló kosárban
- kosarát, táskáját mindig tartsa kezében, ne hagyja őrizetlenül
- bankkártyájának, telefonjának kódját ne tartsa magánál, illetve egy helyen
- körültekintően járjanak el utcai faárusoktól, árusoktól való vásárlás esetén (a vásárolt fa mennyiségére, fizetésre, visszakapott pénzösszegre kell különösen figyelni )
- kiemelt figyelemmel járjanak el a közüzemi szolgáltatók ( DÉGÁZ, DÉMÁSZ, Bácsvíz, MATÁV ) munkatársainak kiadó személyekkel szemben, minden esetben kérjenek fényképes igazolványt tőlük, csak azonosításuk után engedjék be őket az ingatlanra
- a rosszullétre hivatkozó és vizet kérő, ezáltal az ingatlanra bejutni kívánó személyekre is kiemelt figyelmet fordítsanak, mivel a legtöbb ilyen esetben a segítő szándékú házigazda figyelmét elterelve kísérelnek meg eltulajdonítani különböző vagyontárgyakat
- idegen személyek különböző családtagokra történő valótlan tartozására hivatkozva csalnak ki pénzt gyanútlan emberektől
- a bádogos munkák elvégzését vállaló gyakran külföldi ám magyarul jól beszélő személyekkel kapcsolatosan érdemes odafigyelni a kialkudott ár pontos letisztázására ( a megbízó teljes árként könyveli el a kialkudott összeget, míg a megbízott folyóméterenkénti árat számít fel ) a munkavégzés során a nyílászárók bezárt állapotára és az ingatlanon található más értéktárgyakra
- a rendőrségtől, az önkormányzattól és a nyugdíjintézettől érkező személyek esetén érdemes meggyőződni az érkezett személy kilétének valódiságáról, illetve jövetelének céljáról. Ezt az igazolványok, azonosítók ellenőrzésével, szükség esetén telefonon ( az adott szerv felhívásával ) történő tisztázással lehetséges megállapítani
- ne engedjenek idegeneket a lakóingatlanba
- ingatlanát lehetőség szerint védje megfelelő zárak, riasztóberendezések alkalmazásával
- törekedjenek a SZEM ( Szomszédok Egymásért Mozgalom ) létrehozására, figyeljenek és vigyázzanak egymás értékeire
A Lajosmizse Rendőrőrs ügyfélfogadási rendje:
- hétfőtől csütörtökig 07.30-16.00,
- pénteken 07.30-13.30
Ezen időszakban az őrsöt a 06/76-356-011-es telefonszámon is el lehet érni.
Az őrs, illetőleg a rendőrség állandó telefonos elérhetőségei:
- 112-es,
- 107-es segélyhívó számokon,
- 06/20-539-8440
Az őrs bejárati kapuja mellett elhelyezett segélyhívó panel ( szürke színű ) segítségével lehetséges felvenni a kapcsolatot a közterületen szolgálatot ellátó rendőrrel.
A segélyhívó számokról kezdeményezett hívások a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Központi Ügyeletére, míg a segélyhívó panelről indított hívás az őrs illetékességi területén szolgálatot teljesítő rendőr szolgálati mobil telefonjára érkeznek.
A panel használata során 90 másodperces kapcsolat létesíthető a szolgálatos rendőrrel, melyet annak letelte után korlátlan számban meg lehet ismételni.
Lajosmizse, 2012. július 6.
Tisztelettel:
Tarnóczy László r. alezredes
Őrsparancsnok