BRAVÚROS GYŐZELEM A BAJNOKI RAJTON…

Talán nem túlzás, hogy egyesületünk fennállása legnehezebb időszakán van túl, hiszen sikertelen és problémákkal teli előző bajnoki év után gyakorlatilag teljesen új csapatot kellett építeni.ez óriási kihívás volt mind az elnökség, mind a szakmai vezetés részére.Úgy tűnik, hogy sikeresen megbirkóztunk ezzel a feladattal, hiszen egy sikerre éhes, végsőkig küzdő, szerethető fiatal csapat van kialakulóban. Ezt sikerült bizonyítani is az esélyesebb szegedi csapat legyőzésével!
                  MIZSE KC  –  MOL PICK SZEGED U-23    33-31(17-18)
Lajosmizse 150 néző.             Vezette: Medve – Tarnavölgyi.
Mizse KC:   Lengyel – Takács 3(1/1), Tamás 4, Benke 9, Szajbert 5, Veszelszki, Bán 5.
Csere:         Istvanovszki (k), Nagy (k),- Drabant 3, Scheuring 3, Szórád, Sebestyén 1, Feró,
                   Kovács.
Edző:          Avar György
Kiállítás:      12 perc + egy kizárás  ill.  8 perc.
7-m-es:        1/1  ill.  3/3.
Benke szerezte a Mizse KC első bajnoki gólját, de az esélyesebb szegedi csapat gyorsan egyenlített.Fordulatos, lüktető volt a mérkőzés, egyik csapat sem tudott meglépni, felváltva vezettek a csapatok.Mindkét oldalon lazább volt a védekezés, s mivel a kapusok sem remekeltek, gólzáporos első félidőt láthatott a közönség, minimális vendég előnnyel zárulva.
          Szünet után tovább élesedett a küzdelem. Mindkét csapat szerette volna döntésre vinni a dolgot, de az első félidő koreográfiája folytatódott,, egészen a 46. percig (25-26), amikor is sikerült csapatunknak egy 5-1-es szériát produkálni, ami megadta az alapot a hőn áhított győzelem eléréséhez.Viszont még hátra volt hat perc, ami kézilabdában sok időnek számít.
   A mérkőzés hajrája következett, ami sok izgalmat sejtetett, de csapatunknak sikerült rutinosan széttördelni a játékot, s a hátralévő időben csak csökkenteni tudták a különbséget a vendégek.
 Újjá alakult csapatunknak tehát jól sikerült a bemutatkozás, s reméljük, hogy a bravúr győzelem megerősíti a játékosok hitét a megkezdett munkában, ami eredményekben is meg fog látszani.
Avar György edző:  Nagyon örülök a győzelemnek, többnyire azt kaptam vissza csapatomtól amit elvártam. Külön kiemelném a hozzáállást és a csapat egységét. Amiben javulnunk kell, az a védekezés, de igyekszünk a hibákat orvosolni.Megyünk tovább a megkezdett úton, majd meglátjuk mire lesz ez elég.

Kategória: Friss, helyi, sport, Videó | A közvetlen link.