A két törökszentmiklósi NB-I/B-s csapat elleni hat utolsó tétmérkőzésünket elveszítettük, de most végre sikerült megszakítani a rossz sorozatunkat, ráadásul idegenben!
                          TÖRÖKSZENTMIKLÓSI KE – MIZSE KC  18-23-(9-10)
MKC:           Lengyel – Drabant 1, Tamás 2,Benke 10,Szajbert 2, Veszelszki 1,Bán 4.
Csere:          Nagy (k)- Istvanovszki (k) – Takács 1, Scheuring 1, Szórád, Kovács 1, Talmácsi, Feró,                    Sebestyén Á.
Edző:           Avar György
Kiállítás:       4 perc ill. 16 perc
7-m-es:         4/3 ill. –
A szerdai “kupafiaskó” után rendkívül fűtötte a visszavágás lehetősége csapatunkat. Ennek szellemében kezdtük a mérkőzést, és gyorsan tudatosítottuk a hazaiakkal, hogy a mai napon a mi akaratunknak kell érvényesülni, hiszen a 6. percben már 6-2-re vezettünk! Érezte ezt a hazai edző is, hiszen időkéréssel próbálta megtörni lendületünket, ami csak részben sikerült nekik. Kiegyenlítettebb lett ugyan a játék képe de a félidő végéig csak felzárkózásra futotta erejükből.
     Szünet után minden erejüket mozgósították a hazaiak, aminek eredményeként,- egymás utáni két büntetővel- a mérkőzés folyamán először, átvették a vezetést. Sikerült azonban gyorsan egyenlíteni, de itt mindkét csapat megtorpant, hiszen hét percen át nem tudtak a csapatok gólt szerezni! Ekkor a gólcsendet sikerült Benkének megtörni, s percek alatt meglépni a hazaiaktól (13-17). Ismét beerősítettek a hazaiak, de az 52. percre csak felzárkózni tudtak, két gólra(16-18). Ezután ismét mizsei percek következtek: Négy perc alatt négy gól, s már el is dőlt a mérkőzés! (56. perc: 16-22). A mérkőzés hajrájában okosan tartottuk az eredményt, így megszületett csapatunk újabb nagy bravúrja, a nagy rivális idegenbeli legyőzésével!
Avar György:  Nagy rizikót vállaltunk fel a szerdai kupamérkőzés “feladásával”, de taktikánk bevált:
                     sikerült sok mindent eltitkolni, s kellőképpen elaltatni ellenfelünket, így a mai mérkőzésen magabiztos győzelmet arattunk! Nagy”gratula” csapatunknak, játékosaim méltó partnernek bizonyultak taktikánk végrehajtásában!
Junior mérkőzésen:  TKE – MKC 26-30(14-12)
                              Csikorgott a gépezet, de jobb hajrával sikerült behúzni az újabb győzelmet!
                               Ld.:Feró 8, Gazsik 7, Nyitrai G. 5.
Kategória: Friss, helyi, sport | A közvetlen link.