Átadták és megáldották a Pusztatemplom romját

A mai napon rekkenő napsütésben, tikkadt szöcskenyájak és kiemelt sajtófigyelem mellett átadták és főtiszteletű Süveges István kanonok-esperes plébános atya megáldotta a Pusztatemplom romot. Beszédet mondott még a kivitelező cégtől Scheer Sándor, a Market Építő Zrt. vezérigazgatója, Belecz Péter, a ROM Vándor programigazgatója   és dr. Pánya István, a Kecskeméti Katona József Múzeum földrajzkutatója, továbbá Fekete Zsolt polgármester úr. Ez volt a Market Építő Zrt. örökségmentő társadalmi felelősségvállalási programja, a ROM Vándor hetedik megújított műemléke.

A romot konzerválták, a további állagromlást megállították. Több fa is elültetésre került, amik öntözését egy közeli agrár nagyvállalat vezetője vállalta magára. Új padok és asztalok is kihelyezésre kerültek, és továbbra is működik a kamerarendszer, amit egy másik helyi agrárvállalkozó ajánlott fel korábban.

Zárógondolatként Süveges atya észrevétele: bárcsak megengedték volna a 90-es években, hogy az akkori tervek szerint templommá épült volna újjá…

Kategória: Friss, helyi | A közvetlen link.