Döntetlen a rangadón…

Két, a jelenlegi helyezésüknél többre hivatott csapat vívott gigászi küzdelmet vasárnap esti rangadón…

MIZSE KC – ÓZDI KC 23-23 (13-12)

Lajosmizse, 100 néző, vezette: Bacs – Bóna

Mizse KC:   Mátrai (k) – Imregi 3, Scheuring 8, Benke 3(3/2), Hollós 2, Bán 1, Vancsics 6

Csere:          Koncz (k), Lengyel (k) – Drabant, Szórád, Polyák, Zsolnai 1, Szajbert, Kollonay,

Tokai

Edző:           Avar György

Kiállítás:      12 perc (1 piros lap)  ill. 12 perc (1 piros lap)

7m-es:         4/2 ill. 3/1

A két csapat csatájában a vendég ózdiak kezdtek jobban, hiszen 3 gólos vezetésre tettek szert. 5 perc után kezdett lábadozni a hazai csapat, feljött egy gólra de még nem tudott egyenlíteni, mivel az ózdiak tartották 1-2 gólos előnyüket. Benkééknek a 17. percben jött össze először az egyenlítés (7-7), de ismét ózdi percek következtek. A 25. percre 3 gólos előnyt harcoltak ki (8-11) miközben mindkét csapat büntetőt hibázott. Szerencsére a félidő hajrájára összekapta magát a mizsei csapat, s 4 gólt lőve átvette a vezetést. Ezután még az ózdiak lőttek egy gólt, de Scheuring találatával a hazaiak egy gólos előnyével tértek pihenőre a csapatok. Szünet után átvette az irányítást a mizse, óriási küzdelemben, fogcsikorgatva, de fokozatosan elhúztak a borsodiak ellen. Az 50. percben már 22-18 állt az eredményjelzőn, s úgy tűnt, hogy meg lesz a hőn áhított két pont. De még sok volt hátra és látszott, hogy fogy az erő, az ózdiak pedig nem adják fel. Rendkívül izgalmasan alakultak az utolsó percek, a vendégek összekapták magukat, utolsó tartalékjaikat mozgósítva visszajöttek a meccsbe, és az 55. percben már csak egy gól volt hazaiak előnye. (23-22). Elkeseredett küzdelem volt a pályán, egyik csapat se tudott gólt szerezni, sőt Benke megismételte a PLER elleni „Vancsics tragédiát”: kapufára lőtte a büntetőt, az ellenfél pedig az ellentámadásból betalált, és a hátralévő 20 másodpercben képtelen volt gólt lőni a Mizse, így maradt a döntetlen.

Avar György: Visszatérő hibánk a helyzet kihasználás. A ziccerek és a nagyon fontos 7-m-esek elhibázása miatt ismét vesztettünk egy pontot. Rendkívül csalódott vagyok!

Kategória: Friss, helyi, sport, Videó | A közvetlen link.