2014. szeptember 20. szombat este több meccs is volt a sportcsarnokban:

Primavera Mizse KC-Balassagyarmati Kábel SE 31-24(16-14)

Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Csányi-Zörgő

Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Csányi-Zörgő.

PMKC : Lengyel- Drabant 3, Varga J. 6, Benke 7, Gigler 2, Varga Z., Bak 1,

Csere: Erdélyi(k)- Bujdosó 1, Takács 5(5/5), Farkas 1, Szórád 1, Vujasin, Szajbert Zs., Bán 3,

Lagzi-Kovács N., 1.

Edző: Tóth Edmond

Kiállítás: 10 ill. 4 perc

7-m-es: 5/5 ill. 5/3.

Az Ipolyságiak kezdték jobban a mérkőzést, a kapkodó hazaiak ellen, de Tóth Edmond edző tanítványai összekapták magukat, s átvették a vezetést. A kellemetlen stílusú vendégek nem hagyták annyiban, pár perc elteltével újra náluk volt a vezetés (6-7), de mint kiderült, utoljára!

A mizsei fiúk “megrázták “magukat, s három góllal elhúztak. A félidő végéig azonban szívósan tartotta magát a gyarmati csapat.

Szünet után azonban mind védekezésben, mind támadásban “elkapta a fonalat a hazai csapat, és felszabadult, remek játékkal, parádés 21 percet produkálva 12 góllal elhúztak ellenfelüktől (29-17)

Ekkor a vendégek edzője harmadik idejét is kikérte, és felrázta csapatát. A mérkőzés hajrája szorosabb lett, mivel a győzelem biztos tudatában kiengedtünk, igy a vendégek elkerülték a kiütéses vereséget.

Tóth Edmond: Örülök, hogy csapatom bizonyította, hogy nem volt véletlen a múlt heti békési győzelem. Amikor igazán “odatette” magát a csapat, öröm volt látni a kiváló védekezéssel párosuló, látványos támadójátékot! Kár, hogy a végére kiengedtünk egy kicsit, de legalább mindenki játéklehetőséget kapott. Örülünk a győzelemnek, és holnaptól már az FTC, illetve a Kecskemét elleni rangadóra készülünk.