Mizse KC- Békés-Drén KC 25-29 (12-14)

Lajosmizse 200 néző

Vezette: Csányi, Zörgő

Mizse KC: Lengyel- Veszelszki, Szajbert 3, BENKE 7, BÁN 2, Tamás 3, TAKÁCS 5(4),

Csere: Istvanovszki, Nagy (kapusok), Drabant 2, Sebestyén Á, Scheuring 1, Kovács 2, Szórád, Feró, Talmácsi

Edző: Avar György

Kiállítás: 6 ill. 8 perc

Hétméteres: 3/3 ill. 4/4

Békés-Drén KC góldobói: Cifra 9, Herczeg 7, Oláh 4, Szilágyi 3, Kovács 3, Varsandán 2, Kánya 1,

Felfokozott várakozással készült mindkét csapat a VI. forduló rangadójára. A mizsei csapat szerette volna folytatni a remek sorozatát, amelyet a bajnokság kezdetén elkezdett. A dobogóra vágyó békési csapat pedig arra készült, hogy a Mizse KC-t megállítsa.

A mérkőzés első percétől látszott, hogy a végletekig kiélezett csata várható. A 13. percig felváltva estek a gólok (7-7), amikor a Békés, a hazai csapat 9 percnyi gólcsendjét kihasználva, a 22. perce Cifra vezérletével 5 gólos előnyre (7-12) tett szert. Rendezte sorait a hazai csapat és Drabant góljaival, kettőre csökkentette a hátrányát (12-14).

Szünet után az 53. percig tudta tartani 2-3 gólos előnyét, amikor, főleg Benke meghatározó játékával, a hazaiak utolérték őket. (24-24). Az utolsó hét percbe a Békés rutinja dominált, így alakult ki a végeredmény. (25-29)

A mizsei csapatot minden dicséret megilleti, mert egy jó erőkből, rutinos játékosokból álló csapattal szemben is helyt állt.

Avar György: Sajnálhatjuk, hogy nem tudtunk a végjátékban koncentrálni, és vesztesen hagytuk el a pályát. Szomorkodásra nincs okunk, mert egy izgalmas mérkőzésen győzött az ellenfél. Megyünk tovább.