NEM SIKERÜLT A BRAVÚR, ÉRVÉNYESÜLT A PAPÍRFORMA…

Utolsó mérkőzését játszotta a Mizse KC ebben az idényben, melyen az eddig 100%-os, bajnokjelölt FTC-t fogadták:
                                MIZSE KC – FTC  19-23(13-12)
Lajosmizse, 200 néző.    Vezette:Buza-Cseszregi.
MKC:        Nagy -Takács 3(2/1),Scheuring 2, Benke 1, Szajbert 5, Bán 3, Veszelszki 1.
Csere:       Istvanovszki (k)- Lengyel(k) – Drabant, Sebestyén Á. 1, Szórád, Talmácsi 1,
                  Nyitrai 1, Sebestyén B.
Edző:         Avar György
Kiállítás:    2 ill. 4 perc.
7-m-es:      3/2 ill 2/2.
Bán találatával a hazaiak szereztek vezetést, de a fővárosiak fokozatosan átvették az irányítást, és a 6. percben már két góllal vezettek(2-4). Nem hagyták magukat a mizseiek, s a 10. percre már 6-5-re náluk volt az előny.Rendkívül változatos adok- kapok alakult ki a következő időszakban, melyből a Fradi jött ki jobban, és ismét elléptek kettővel( 18. perc:9-11). Takácsék azonban nem így gondolták, s a félidő hajrájában egy 4-1-es rohammal egy gólos mizsei vezetéssel zárult a félidő.
A szünetben került átadásra a szurkolók és a Mizse KC játékosai , vezetői által felajánlott adomány a “KÉZNYÚJTÁS” ALAPÍTVÁNY  vezetőinek, melyet a hátrányos helyzetű lajosmizsei gyermekek ajándékozására fordítanak!
Jól kezdődött a II.félidő a hazaiak számára, hiszen Szajbert találatával kettőre nőtt a mizseiek előnye. Sajnos ezután “porszem került a gépezetbe”, és a Fradi percei következtek: hat perces hazai gólszünet mellett a zöldek négyet termeltek, s így a 37. percben 15-17 állt az eredményjelzőn. A következő szűk negyedórában hatalmas küzdelem folyt a pályán, a Mizse vissza zárkózott egy gólra, de gyakorlatilag fel is őrlődött jóval erősebb ellenfelével szemben, így a hajrában a a bajnokjelölt biztosan szerezte meg a két pontot, és továbbra is hibátlanok a bajnokságban.
Avar György: Gratulálok a vendégeknek az egyébként megérdemelt győzelmükhöz,de sikerüket beárnyékolta az, hogyhogy a kritikus időszakokban védettséget élveztek, holott erre nem lett volna szükségük.
                      Úgy gondolom, hogy tisztességgel tettük a dolgunkat, ezúttal ez ennyire volt elég. Szurkolóinknak ígérem, hogy tavaszra tartogatunk egy-két meglepetést!
                      Csapatunk nevében pedig pedig boldog ünnepeket kívánunk szurkolóinknak, támogatóinknak.
Junior mérkőzés:    Mizse KC – FTC 20-34(10-12)
                               Ld: Nyitrai G.- Nagy Sz. 4-4.

Kategória: Friss, helyi, sport, Videó | A közvetlen link.