NEM VÁRT VERESÉG A SZIGETSZENTMIKLÓS ELLEN…

Várható volt, hogy a nagyon erős szigetszentmiklósi csapatot csak extra teljesítménnyel győzhetjük le. Sajnos ez elmaradt, s vele együtt a remélt győzelem is.
               MIZSE KC – SZIGETSZENTMIKLÓSI KSK  24-29 (14-13)
Lajosmizse, 200 néző.        Vezette: Natkai-Szalay
Mizse KC:       Istvanovszki – Takács 2(3/2), Tamás 5, Benke 4( 3/2), Szajbert 3,
                      Duzsi 1, Bán 3.
Csere:             Lengyel (k) – Nagy (k) -Drabant 3, Scheuring 2,  Talmácsi,
                      Veszelszki 1, Nyitrai, Szórád.
Edző:              Avar György
Kiállítás:         10 perc ill. 14 perc.
7-m-es:           6/4 ill. 5/3.
Jól indult a mérkőzés, hiszen – büntetőből- megszereztük a vezetést.Heves küzdelem folyt a pályán, és a nyolcadik percben átvette a vezetést a vendég csapat (2-3). Öt perc elteltével vissza vettük a vezetést (6-5), de nem tudtunk meglépni ellenfelünktől, aki rendre egyenlített. A 19. percre azonban sikerült három gólos előnyt kiharcolni, de a vendégek nagyon szívósan küzdöttek, és a 25. percre felzárkóztak egyre(12-11). A hátra lévő öt percben még kétszer is vezettünk kettővel, de a félidő végére 14-13-as eredmény alakult ki, de döntetlen is lehetett volna,szerencsére büntetőt hibázott az ellenfél.
     A II.félidőt is góllal kezdtünk, de nem sokáig örülhettünk,mert a 36.percben már az ellenfél vezetett (15-16). Sajnos Benke elhibázott büntetőjét követően újabb gólt kaptunk, így már két gólos hátrányt kellett ledolgozni. Ez a 44.percre sikerült is, ettől kezdve felváltva estek a gólok, s a mérkőzés hajrája, az utolsó tíz perc 22-22-as egállal indult.Sajnos ekkor bekövetkezett egy öt perces rövidzárlat, amelyet a rutinos ellenfél könyörtelenül kihasznált (22-26),ezzel el is döntve a mérkőzés kimenetelét.Az utolsó percekben rutinosan tartották előnyüket a vendégek, sőt még eggyel növelték is azt.
Avar György: Gratulálok az ellenfélnek, teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Sajnos csapatom a második félidőben nem tudta végrehajtani a megbeszélteket, egyénieskedővé vált játékunk, aminek ez lett a következménye.
Junior mérkőzés:    MKC – SZKSK  28-29 (13-12)
                             Ld.:Nyitrai 13, Soltész 6.

Kategória: Friss, helyi, sport, Videó | A közvetlen link.