NYÍRBÁTORBAN IS GYŐZTEK KÉZISEINK…

Nehéz feladat várt a Mizse KC csapatára a hétvégén, és nem csak a hosszú utazás miatt, hanem azért is, mert a jelenleg sereghajtó ellenfél kellemetlen stílusú csapat mindenki számára, hiszen a helyezésétől függetlenül is szoros eredményeket érnek el.
                                   VKK NYÍRBÁTOR – MIZSE KC  26-28(14-16)
Nyírbátor, 130 néző.    Vezette: Nagy – Túróczy.
MKC:        Lengyel – Drabant 3, Scheuring 5, Benke 2, Szajbert 4, Veszelszki, Bán 5.
Csere:       Istvanovszki(k)- Nagy(k) – Takács 6(2/2), Sebestyén 1, Szórád 2, Talmácsi.
Edző:        Avar György
Kiállítás:    4 ill. 2 perc.
7-m-es:     5/3 ill. 2/2.
Az első támadásból büntetőhöz jutott a hazai csapat, melyet azonban Lengyel hárított, majd a vezetést is megszereztük. Ennek ellenére a hazai csapat irányította a játékot, át is vették a vezetést 3-1-re. Változatos, küzdelmes csata folyt a játéktéren. s bár a 12. percben a vezetést is átvettük, a hazaiak lőttek három gólt. Nem hagyhattuk ezt annyiban, és mi is lőttünk egy hármast, így a 20. percben 9-9 volt az állás. Ekkor bele erősítettünk, a félidő hajrájában többször is hárommal vezettünk, melyből kettőt a szünetre meg is tartottunk.
   A II. félidőben gyorsan döntésre akartuk vinni a mérkőzés kimenetelét, és egy gólváltás után lőttünk is négyet zsinórba, mellyel hatra növeltük előnyünket, és így nyugodtabban játszhattunk (44. perc: 15-21). Ezután kiegyenlítettebb tíz perc következett, melyben tartottuk az 5-6 gólos előnyünket. A mérkőzés hajrájára fordulva a hazaiak mozgósították utolsó erőtartalékaikat, csapatunkon pedig kezdett kiütközni a fáradság. S a biztos vezetés tudatában csökkent koncentráció is. Ezt kihasználva a nyírbátori csapat az utolsó percekre szorosabbá tette az eredményt, de győzelmünk már nem forgott veszélyben!
Avar György: Jelenleg a teljes mezőny “legrövidebb kispadjával” rendelkező csapatom ezúttal mindössze tíz mezőnyjátékossal tudott felállni, és ezért is igen értékes a győzelmünk, melyet jó védekezéssel, valamint határtalan lelkesedéssel értünk el!
Gratulálok játékosaimnak a nagyszerű hozzáálláshoz és a megérdemelt győzelemhez!
Junior mérkőzés:         VKK Nyírbátor- Mizse KC 30-28(12-16)
                                     Gyakorlatilag a serdülő csapatunkkal kellett elutaznunk a mérkőzésre, ahol 55 percig vezettünk a hazai juniorok ellen, de a végére elfáradt csapatunk, amit a hazaiak kihasználtak.
Ld: Soltész 8, Staar 5, Homoki, Gajdácsi 4-4.
Kategória: Friss, helyi, sport | A közvetlen link.