RAGYOGÓ MIZSEI SIKER AZ ÖRÖKRANGADÓN…

Szokás szerint nagy várakozás előzte meg a két szomszéd csatáját, hiszen a csapatok helyezésétől függetlenül mindig “pikáns sportcsemege” a megyei rangadó. Ezúttal sem volt ez másképp!
                   MIZSE KC – KTE-KISOKOS  21-17 (11-8 )
Lajosmizse, 250 néző.           Vezette:  Natkai- Szalay.
MKC:          Lengyel – Drabant 2,Scheuring, Tamás 5, Benke 7, Veszelszki, Bán 1.
Csere:         Istvanovszki (k) – Nagy (k) – Takács 1(1/1), Kovács, Sebestyén Á. Szajbert 3,
                   Szórád 1, Talmácsi 1, Feró.
Edző:          Avar György
KTE:           Zaklajda – Horváth V. 1,Milovits 2, Bujdosó 4(4/4), Kátai 4, Miss 4(3/2), Burik.
Csere:         Csernyik (k) – Rizinger (k) – Horváth A.1, Szabó, Petrik- Varga 1, Éliás, Árokszállási.
Edző:          Ocsovai Zsolt
Kiállítás:      12 perc ill. 6 perc.
7-m-es:        1/1 ill 7/6.
Szinte izzott a levegő a csarnokban, amikor útjára indult a labda. Tapogatózó játék után Benke nyitotta meg a gólok sorát, amire kettővel válaszoltak a vendégek. Majd a Mizse jött kettővel, de egyik csapat sem tudott elhúzni. Így ment ez 10 percen át, ekkor 4-5 volt az állás, és a hazaiak ritmust váltva 15 perc alatt négy gólt lőve hárommal megugrottak. A félidő hajrája ismét kiegyenlített játékot hozott, így 11-8-as állással tértek pihenőre a csapatok.
              Szünet után öt perc gólcsend következett úgy, hogy a vendégek büntetőt hibáztak. Szikrázóan kemény volt a mérkőzés, a 37. percig 2-2 gól termett mid két oldalon.
Ezután egy olyan időszak következett, amely sokáig emlékezetes marad mindkét csapat számára, persze kinek így, kinek úgy… Mintegy 20 perc alatt a kecskemétiek egy akció és egy büntető gólt tudtak szerezni a hét lajosmizsei találattal szemben. A vendég támadók nem tudtak mit kezdeni a hazai védőkkel, valamint LENGYEL ZOLTÁN kapussal! Az időmérő óra már az 56. percre ugrott, amikor is az eredményjelző 20-12-őt mutatott. A mérkőzés hajrájára a biztos győzelem tudatában kiengedtek a hazaiak, így a vendégeknek lehetőségük nyílt egy kis “kozmetikázásra”
Avar György:  Remek védekezésünknek és kapusteljesítményünknek meg lett az eredménye.