REMEK KARÁCSONYI AJÁNDÉK A FENYŐFA ALÁ…

Az őszi szezon záró fordulójában szép ajándékkal lepte meg szurkolóit csapatunk, hiszen a felnőttek mellett a juniorok is győztek, így kettős győzelmet arattunk a békésiek felett.
 A győzelmek örömét növeli, hogy mindezt egy jótékonysági mérkőzésen sikerült elérni, hiszen a csapat, a mérkőzés bevételét a veseátültetett lajosmizsei fiú, SUTUS ZSOLT számára ajánlotta fel!
Zsoltinak jobbulást, egész családjának pedig Boldog Karácsonyt kívánunk!
                  CYEB MIZSE KC – BÉKÉS-DRÉN KC  30-25(12-11)
Lajosmizse, 200 néző.        Vezette: Medve- Nagy.
MKC:        Lengyel – Drabant 1, Varga J. 4, Bujdosó 5, Benke 4, Gigler 6, Varga Z. 3.
Csere:       Erdélyi(k) – Horváth, Bán 1, Vujasin 1, Lagzi-Kovács, Bak, Szórád 1,Szajbert 3,
                 Takács 1.
Edző:        Tóth Edmond
Kiállítás:    6 ill. 6 perc és 1-1 kizárás.
7-m-es:      3/0 ill. 2/1.
   Remekül kezdte a mérkőzést a csapatunk, hiszen  4-1-re elhúztunk, amikor is ébredezni kezdtek a vendégek. Jól működött náluk az irányító-beállós kapcsolat, nem igen tudtunk vele mit kezdeni, így fokozatosan jöttek fel, és a 17. percben egyenlítettek is (8-8).Ettől kezdve gyakorlatilag felváltva estek a gólok, többször is egyenlítettek vendégek, de a vezetést nem tudták átvenni, sőt a félidő végén lőtt gólunkkal előnnyel térhettünk pihenőre.
   A szünet után folytatódott a gigászi csata. Rendre vezetést szereztünk, de mindig egyenlítettek a békésiek. Így ment ez jó tíz percig, amikor is egy kakaskodás után kizárták tőlünk Benkét, a vendégektől az irányító Horvácki-t, ami döntő volt a mérkőzés kimenetele szempontjából,  vezérük nélkül megtört a békési csapat, átvette az irányítást csapatunk. 17-17-es állás után kilenc perc alatt csináltunk egy 8-2-es sorozatot, ami el is döntötte a mérkőzést. Bár volt még hátra kilenc perc, de taktikus, okos játékkal a hat gólos előnyből ötöt sikerült megőrizni a mérkőzés végéig, ezzel egy nagyon értékes győzelmet aratva.
Tóth Edmond: A vártnál könnyebbre sikerült a mérkőzés, mivel  jobb teljesítményt nyújtottak játékosaim. Az utolsó negyed órában Erdélyi beállásával egyértelművé tettük a végkimenetelt. Sikernek könyvelem el, hogy a bajnokság gyengébb kezdése után az utolsó öt mérkőzésből tudtunk hét pontot szerezni. Bízom benne, hogy a fejlődésünk töretlen marad és a kitűzött célunkat realizáljuk a bajnokság végére. Minden kedves kézilabdabarátnak ezúton kívánok békés karácsonyt!