VERESÉGGEL INDULT A TAVASZI IDÉNY SZEGEDEN…

Rendkívül fontos idény nyitó mérkőzést játszott csapatunk a PICK SZEGED fiataljai ellen, akik jó játékkal győztek a vendég mizseiek ellen!
            MOL-PICK-SZEGED-U23   –   MIZSE KC  31-24(11-8)
MKC:          Lengyel- Drabant 2, Tamás 2, Benke 1, Duzsi 6, Megyeri 1, Bán 5.
Csere:         Istvanovszki (k) – Nagy (k) -Veszelszki,Nyitrai, Szórád 1, Takács 1,
                  Scheuring 4, Talmácsi 1.
Edző:          Avar György
Kiállítás:     6 perc ill. 4 perc.
7-m-es:       3/1 ill. 3/0.
Idény eleji formában kezdett mindkét csapat, kóstolgatták egymást, de nem találtak egymáson fogást, de végül is a hazaiak szereztek vezetést. Ezután mizsei percek következtek, a 10. percre már 4-2-re vezettek. Sajnos ekkor megtorpant csapatunk, a hazaiak átvették a vezetést, s a 20. percben már 9-6 állt a táblán. Sikerült ismét feljönni egy gólra (9-8), de ismét jöttek a hibák, és így 11-8-as hazai vezetéssel zárult a félidő.
     Szünet után ismét a hazaiak kaptak lábra, és tíz perc alatt 18-12-re megléptek.  Szerencsére nem adtuk föl, és öt perc alatt felzárkóztunk, újra egy volt közte (19-18). Ezzel azonban felpaprikáztuk a hazaiakat, akik öt góllal  büntettek, amivel el is döntötték a mérkőzést! A hátralévő időben már nem volt esélye csapatunknak, csak a tisztes helytállásra, hiszen ezen a napon minden tekintetben jobb volt a hazai csapat, így megérdemelt győzelmet arattak.
AVAR GYÖRGY:  Az az igazság, hogy csapatomtól sokkal többet vártam mind védekezésben, mind támadásban! A legszomorúbb, hogy ezúttal a küzdeni tudás sem a megszokott volt. Nagyon hiányzik védekezésünkből Szajbert keménysége!
Viszont ebből a vereségből tanulnunk kell,mert a mai teljesítményünk kevés lesz a soron következő két hazai mérkőzésünkön is! A sikerhez minden tekintetben ettől sokkal több kell, a mai vereséget pedig ” jókor jött pofon”-ként fogjuk fel!
Kategória: Friss, helyi, sport | A közvetlen link.