Békés Drén KC – Mizse KC 30-23(16-12)

Békés 300 néző

Vezette: Sándor,Szikszay

Békés: PAJKÓ- HERCZEGH 7, Cifra 2, Fedor 2, Gazsó 1, Oláh 5(4), KOVÁCS P. 6,

Csere: Domokos(kapus), Kopcsák, Kánya 1, Sebestyén, Hajdú 2, Varsandán 2, Pánczél 1, Kiss,

Dénes 1(1)  Vezetőedző: Papp Bálint

Mizse KC: Istvanovszki- HOLLÓS 5(1), Scheuring 2, Tamás 2, Bán 1, BENKE 7, Ács 3,

Csere: Podoba, Lengyel (kapusok), Drabant, Nyitrai, Gábos, Szórád, Polyák, Takács 2(1), Gazsik 1,

Vezetőedző: Avar György

A Lajosmizsei csapat kellemetlen nyitott védekezést alkalmazott, de ezzel sem tudta megakadályozni a békésiek eredményességét (6-2), de a lelkes vendégek a félidő 24. percében csak egy gólosra faragták hazaiak előnyét (11-10). Néhány mizsei hibát kihasználva a szünetre kisebb előnyre tett szert a házigazda (16-12). A folytatásban is stabilan őrizte előnyét a békési alakulata, néhány elkövetett hiba akadályozta meg csupán abban, hogy tovább növelje a különbséget, de igaz ez a vendégekre is, akik hibáik miatt nem tudtak közelebb kerülni a vendéglátókhoz. A félidő közepéhez érve a mizseiek hibáit kihasználva sikerült ritmust váltani a hazaiaknak, így az 50. percben már 8 góllal jártak előrébb (26–18). A végjátékban mindkét oldalon a korábban kevesebb lehetőséghez jutó játékosok voltak a pályán, a találkozó érdemben már nem változott. A végeredmény kicsit csalóka, mert a mutatott játék alapján a kisebb különbség reálisabb lett volna.

Avar György: 20-25 percig tudtunk lépést tartani a nagyon erős békési csapattal. Hibáinkat könyörtelenül kihasználták. A csapat maximális odaadással küzdött, de a képességek és a játékosállomány közötti különbség reálissá teszi a végeredményt. Talán gólkülönbségben nem volt ekkora különbség a két csapat között.

Kategória: Friss, helyi, sport | A közvetlen link.