TISZTES HELYTÁLLÁS A BAJNOK FTC OTTHONÁBAN…

Az eddig 100%-os teljesítménnyel -már bajnok- otthonába látogatott csapatunk, ahol a papírforma szerint nem sok jó várt csapatunkra, de szerencsére a fiúk rácáfoltak erre, s jó teljesítményt nyújtva, szoros mérkőzésen, tisztességes vereséggel zárták a találkozót.
                  FTC – MIZSE KC  27-23 (17-11)
Budapest,200 néző.     Vezette:  Asztalos-Bárkányi.
Mizse KC:  Istvanovszki – Takács – Tamás 7, Benke 2(1/0), Szajbert 1,
                 Veszelszki, Bán 3.
Csere:        Nagy (k) – Lengyel (k) – Drabant 2, Scheuring 6(1/0), Duzsi 2, Talmácsi, Nyitrai, Szórád. Soltész.
Edző:         Avar György
Kiállítás:    6 ill. 6 perc.
7-m-es:      5/4 ill. 2/0
Hatalmas lendülettel kezdtek a hazaiak, rögtön az elején jelezve az erőviszonyokat, de szerencsére öt perc elteltével, 4-1 után lábra kaptunk, s kiegyenlítettebb lett a mérkőzés menete.( 10.perc: 6-4). Ezután, a félidő hátralévő részében ritkán látható hektikusság jellemezt a mérkőzést:10-20.perc, 5-1 oda, 20-25.perc, 5-1 ide, 25-30.perc, 5-1 oda!
Szünet után, a 45. percig kiegyenlített játék folyt a pályán, amely során a hazaiak egy góllal növelték félidei előnyüket (24-17). Dicséretesen küzdöttünk azonban, nem adtuk föl, többször is fölzárkóztunk négyre, sőt az utolsó pillanatban,-vagy azután,- háromra, de érvénytelenítették a gólunkat, így maradt közte négy!
 Avar György:  Úgy gondolom, hogy becsülettel helyt álltunk a bajnok otthonában!